ADATA 8GB CL40 DDR5 4800MHz Laptop RAM (AD5S48008G-S)
Product image 1
1 / 3
bandwidth per CPU core.
This next-gen memory module operates on just 1.1V, making it 8% more power-efficient than DDR4. What's more, it features a built-in Power Management IC (PMIC) to enhanced power supply stability.
Features:
  • High speed up to 4800MHz
  • Built-in Power Management IC
  • On-Die Error Correcting Code
  • Improved Stability
  • Supports Intel Core 12th series CPU
Product Information
Shipping & Returns
Description
bandwidth per CPU core.
Features:
  • High speed up to 4800MHz
  • Built-in Power Management IC
  • On-Die Error Correcting Code
  • Improved Stability
You may also like
NEW
Thumbnail 1
Adata XPG GAMMIX S70 Blade PCIe Gen4x4 M.2 512GB SSD
NEW
Thumbnail 1
Adata XPG Gammix S70 Blade 1TB M.2 NVMe Gen4 Internal SSD
Adata Legend 960 1TB M.2 NVMe Gen4 Internal SSD
Adata XPG GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 SSD
XPG GAMMIX S5 256GB M.2 PCIe SSD
ADATA XPG SX6000 Pro 256GB PCIe Gen3x4 M.2 2280 SSD
-65%NEW
Adata XPG Spectrix D60G 8GB (8GBX1) DDR4 3200MHz RGB
-65%NEW
Adata XPG Spectrix D60G 16GB (8GBX2) DDR4 3200MHz RGB
-65%NEW
Adata XPG Spectrix D50 RGB 16GB (8GBx2) DDR4 3200MHz White
-65%NEW
ADATA XPG Lancer RGB 16GB DDR5 6000MHz Memory (AX5U6000C4016G-CLARWH)
-65%NEW
ADATA XPG Gammix D30 16GB DDR4 3200MHz Red Memory
-65%NEW
Adata XPG SX6000 Pro 512GB M.2 NVMe
ADATA 8GB CL40 DDR5 4800MHz Laptop RAM (AD5S48008G-S) | Shweta Computer Bazar