ADATA XPG Spectrix AX4U32008G16A-ST41 D41 RGB Series 8GB DDR4 3200MHz Desktop Ram (Grey)
Product image 1
1 / 3
  • Armor-inspired design with a bright RGB LED strip
  • Supports the new Intel X299 platform and implements baseline 2666MHz (via SPD settings)
  • Superior power efficiency: 20% less draw than DDR3 (operating voltage decreased from 1.5V to 1.2V)
The XPG SPECTRIX D41 DDR4 RGB memory brings together outstanding performance and mesmerizing RGB lighting to give you a worthy upgrade for your system. Featuring stunning speeds up to 4133MHz the SPECTRIX D41 delivers smooth, fast gaming and overclocking, all the while supporting Intel X299 and AMD AM4/Ryzen platforms. What’s more, with vivid RGB lighting that is compatible with a range of lighting control software, your gaming setup will outshine the competition.
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
ADATA XPG Spectrix AX4U32008G16A-ST41 D41 RGB Series 8GB DDR4 3200MHz Desktop Ram (Grey) | Shweta Computer Bazar