LG 27GS60QCB 27" QHD VA/HDR10/180Hz/sRGB 99% Curved Gaming Monitor
Product image 1
1 / 4
Key Features:
  • Refresh Rate: 180 Hz
  • Panel Type: VA (1000R Curved)
  • Response Time: 1 ms (GtG at Faster)
  • Dimensions (W×H×D):
    • With Stand: 604.9 × 450.7 × 226.5 mm
    • Without Stand: 604.9 × 363.8 × 95.7 mm
    • Shipping: 685.0 × 435.0 × 160 mm
  • Brightness: 300 cd/m² (Typ.), 250 cd/m² (Min.)
  • Contrast Ratio: 3000:1 (Typ.), 2400:1 (Min.)
  • Inputs: HDMI × 2, DisplayPort × 1, Headphone Out (3-Pole)
  • VESA Mount Compatibility: 100 × 100 mm
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Key Features:
  • Refresh Rate: 180 Hz
  • Dimensions (W×H×D):
LG 27GS60QCB 27" QHD VA/HDR10/180Hz/sRGB 99% Curved Gaming Monitor | Shweta Computer Bazar