LG 27U631A 27" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Gaming Monitor
Product image 1
1 / 5
Key Features:
  • Display Size: 27 inches (68.47 cm) QHD 2560 × 1440
  • Panel Type: IPS Panel
  • Refresh Rate: 100Hz
  • Response Time: 5ms (GtG at Faster)
  • Brightness: 250 cd/m² (Typical), 200 cd/m² (Min)
  • Contrast Ratio: 1000:1 (Typ), 700:1 (Min)
  • Color Support: 16.7M Colors, sRGB 99% (Typ)
  • Viewing Angle: 178° (H) / 178° (V)
  • Inputs: 1 × HDMI, 1 × USB-C (15W Power Delivery), Headphone Out (3-pole)
  • VESA Mount: 100 × 100 mm
  • Dimensions (W × H × D):
    • With Stand: 613.2 × 454.8 × 215 mm
    • Without Stand: 613.2 × 362.5 × 43.7 mm
  • Weight: 4.4 kg (with stand), 3.6 kg (without stand)
  • Power Consumption: 23W (On-Mode), <0.5W (Sleep)
  • Included Accessories: HDMI Cable
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Key Features:
  • Panel Type: IPS Panel
  • Refresh Rate: 100Hz
  • VESA Mount: 100 × 100 mm
  • Dimensions (W × H × D):
LG 27U631A 27" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Gaming Monitor | Shweta Computer Bazar