LG 27UP850KW 27" 4K UHD IPS/HDR400/60Hz/Flat Gaming Monitor
Product image 1
1 / 6
Key Features:
  • Display: 27" (68.58 cm) UHD 4K (3840 × 2160) IPS Panel
  • Brightness: 400 cd/m² (typical) | Contrast Ratio: 1200:1
  • Color Depth: 1.07 Billion | Color Gamut: DCI-P3 95%
  • Refresh Rate: 60 Hz | Response Time: 5 ms (GtG)
  • Connectivity: 2× HDMI, 1× DisplayPort (1.4), 1× USB-C (90W PD), 2× USB 3.0, Headphone Out
  • Ergonomics: Tilt, Height, Pivot adjustable | VESA Mount: 100 × 100 mm
  • Power: 44W (typical) | Adapter Type Power Supply
  • Weight: 5.9 kg (with stand) | 8.9 kg (shipping)
  • Included Accessories: HDMI, DisplayPort, and USB-C cables
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Key Features:
LG 27UP850KW 27" 4K UHD IPS/HDR400/60Hz/Flat Gaming Monitor | Shweta Computer Bazar