LG 32UP550NW 32" 4K UHD/HDR/60Hz/Flat Gaming Monitor
Product image 1
1 / 5
Key Features:
  • Screen Size: 81.28 cm (32") UHD 4K, 16:9
  • Panel Type: VA | Color Depth: 1.07B
  • Brightness: 350 cd/m² (typical), 280 cd/m² (min)
  • Contrast Ratio: 3000:1 (typical), 1800:1 (min)
  • Response Time: 4 ms (GtG) | Refresh Rate: 60 Hz
  • Color Gamut: DCI-P3 90% (typ), 80% (min)
  • Viewing Angle: 178° H/V
  • HDMI: 2 ×
  • DisplayPort: 1 × (DP 1.4)
  • USB-C: 1 × (90W Power Delivery, 3840×2160@60Hz)
  • USB 3.0 Downstream Ports: 2 ×
  • Headphone Out: 3.5 mm
  • HDR10, AMD FreeSync™, Flicker Safe, Black Stabilizer
  • Dynamic Action Sync, HDR Effect, Reader Mode, Super Resolution+
  • Smart Energy Saving, Color Weakness Mode
  • Built-in Speakers: 5W × 2, Maxx Audio
    -65%
    Product Information
    Shipping & Returns
    Description
    Key Features:
    • Viewing Angle: 178° H/V
    • HDMI: 2 ×
    • DisplayPort: 1 × (DP 1.4)
    • Headphone Out: 3.5 mm
      LG 32UP550NW 32" 4K UHD/HDR/60Hz/Flat Gaming Monitor | Shweta Computer Bazar