LG Ultrafine 32UR500KB 32" 4K-UHD IPS/HDR10/60Hz/Black Flat Gaming Monitor
Product image 1
1 / 4
Key Features:
  • 32" UltraFine 4K UHD display
  • HDR10 with up to 90% DCI-P3 Color Gamut Expression
  • Built-in speaker with MaxxAudio®
  • Dynamic Action Sync & Black Stabilizer
  • 3-Side Virtually Borderless Display
  • Dual Controller & OnScreen Control
  • Panel Type: VA (Vertical Alignment)
  • Refresh Rate: 60 Hz
  • Response Time: 4 ms (GtG)
  • Brightness: 250 cd/m² (typical), 200 cd/m² (minimum)
  • Contrast Ratio: 3000:1 (typical)
  • Inputs: 2 × HDMI (2.0, HDCP 2.2), 1 × DisplayPort (1.4, HDCP 2.2), 1 × Headphone Out
  • VESA Mount: 100 × 100 mm
  • Dimensions (with Stand): 28.1" × 20.2" × 8.8"
  • Weight (with Stand): 13.7 lbs (6.2 kg)
  • Speakers: Built-in with MAXX Audio
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Key Features:
  • 32" UltraFine 4K UHD display
  • Refresh Rate: 60 Hz
  • Response Time: 4 ms (GtG)
  • VESA Mount: 100 × 100 mm
LG Ultrafine 32UR500KB 32" 4K-UHD IPS/HDR10/60Hz/Black Flat Gaming Monitor | Shweta Computer Bazar