MSI Modern 14 Gaming Laptop Intel Core i7-1255U processor, Iris Xe Graphics, 16GB, 512GB SSD, 14" FHD, 14 C12MO-1019IN
Product image 1
1 / 4
Key Features:
  • Model Name: Modern 14 C12MO-1019IN
  • Series: Modern 14
  • Color: Urban Silver
  • Type: Thin and Light Laptop
  • Weight: 1.4 Kg (portable & lightweight)
  • Operating System: Windows 11 Home
  • Processor: Intel Core i7-1255U (12th Gen, Base 1.2 GHz, up to 4.7 GHz Max Turbo)
  • Graphics: Intel Integrated Iris Xe
  • Memory (RAM): 16 GB DDR4
  • Storage: 512 GB NVMe SSD
  • Screen Size: 14-inch (35.56 cm)
  • Resolution: Full HD (1920 × 1080 pixels)
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Key Features:
  • Series: Modern 14
  • Color: Urban Silver
  • Type: Thin and Light Laptop
  • Memory (RAM): 16 GB DDR4
  • Storage: 512 GB NVMe SSD
MSI Modern 14 Gaming Laptop Intel Core i7-1255U processor, Iris Xe Graphics, 16GB, 512GB SSD, 14" FHD, 14 C12MO-1019IN | Shweta Computer Bazar