MSI Modern 15 H AI Gaming Laptop Intel Core Ultra 7 155H processor, Intel Arc Graphic, 8x2GB, 512GB SSD, 15.6" FHD, 15 H AI C1MG-048IN
Product image 1
1 / 3
Key Features:
  • AI Enabled Processor: 1st Generation Intel Core Ultra 7 155H Up To 4.8GHz
  • Operating System: Pre-loaded Windows 11 Home with lifetime validity |
  • Preinstalled Software: MSI Center , Office 2021 | In the box: Laptop, Power Adapter
  • Display: 40cm FHD (1920x1080), 60Hz 45%NTSC IPS-Level
  • Memory & Storage: 8GBx2 DDR5 Onboard Dual Channel RAM | Storage: 512GB NVMe PCIe Gen4x4 SSD
  • Intel Arc Graphic | 802.11 ax Wi-Fi 6E + Bluetooth v5.3
Product Information
Shipping & Returns
Description
Key Features:
MSI Modern 15 H AI Gaming Laptop Intel Core Ultra 7 155H processor, Intel Arc Graphic, 8x2GB, 512GB SSD, 15.6" FHD, 15 H AI C1MG-048IN | Shweta Computer Bazar