Samsung LS27D804 27" 4K UHD IPS/HDR10 /60Hz/Black Gaming Monitor
Product image 1
1 / 6
Key Features:
  • 1.07 Billion Colors: With support for a wide color gamut, this monitor delivers stunning accuracy and detail || USB-C and LAN Port (USB-C port allows for 90W charging and data transfer at the same time)
  • Display Features: Blazing 60 Hz Refresh Rate | IPS Panel | 350 cd/㎡ Brightness (Typical) | 1000:1 Contrast Ratio | HDR10 | 5 ms(GTG) Response Time | 178° Horizontal and Vertical Viewing Angle | 1.07 Billion Color Support | 99% (Typ) Color Gamut (sRGB Coverage)
  • Connectivity: 1 Display Port (version 1.2) | HDCP 2.2 Version (DP) | 1 HDMI Port (version 2) | HDCP 2.2 Version (HDMI) | 1 Headphone Jack | 3 USB Ports | USB Hub 3.0 Version | 1 USB-C port with 90W Charging Power | HDCP 2.2 Version (USB-C) | 1 Ethernet (LAN)
-65%
Description
Key Features:
Samsung LS27D804 27" 4K UHD IPS/HDR10 /60Hz/Black Gaming Monitor | Shweta Computer Bazar